Start

  • kurs pierwszej pomocy - szkolenie z pierwszej pomocy

BHP i PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W NASZYM CODZIENNYM ŻYCIU



Przestrzeganie zasad BHP w zakładzie pracy,  dbanie o bezpieczeństwo pracowników oraz umiejętność udzielania  pierwszej  pomocy przedmedycznej  to niezwykle ważne aspekty naszego życia codziennego i zawodowego. Dlaczego?

Dlatego, że  w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie.

Lepsze jest udzielenie nieperfekcyjnej pomocy, niż perfekcyjna pierwsza pomoc, która nigdy nie zostanie udzielona.

Udzielając pomocy poszkodowanym mogą Państwo uratować ich życie lub zwiększyć szansę na powrót do pełnego zdrowia. Szanse na skuteczną pomoc maleją wraz z upływem czasu. Obumieranie mózgu u osoby nieoddychającej rozpoczyna się po 4-6 minutach. Warto być przygotowanym na tego typu zdarzenia, aby w ich obliczu nie pozostać bezczynnym.

  • kurs pierwszej pomocy

Im więcej osób nauczy się udzielać pierwszej pomocy tym bezpieczniej będziemy się czuli.

Podstawowe czynności ratownicze są proste, skuteczne i możliwe do wykonania przez niemal każdego człowieka, dlatego warto się ich uczyć od najmłodszych lat. Nawet dzieci mogą uratować czyjeś życie, odpowiednio szybko wzywając telefonicznie służby ratownicze do chorej osoby, np. dziadka, babci, rodzica, kolegi w klasie, czy nauczyciela.

Do poważnego zagrożenia ludzkiego zdrowia lub życia może dojść nagle, np. w domu, w szkole, na podwórku, w trakcie wakacji.

Takich sytuacji nie da się wyeliminować z codziennego życia, ale trzeba być ich świadomym, aby móc odpowiednio zareagować.

Przepisy są po to, aby ich przestrzegać, dotyczy to również przepisów BHP.

Stosowanie się do zasad BHP w miejscu pracy, odbywanie obowiązkowych szkoleń wstępnych, instruktaży stanowiskowych, szkoleń okresowych, tworzenie procedur, ocen ryzyka zawodowego, przygotowywanie planów ewakuacji, odpowiednio skompletowane apteczki pierwszej pomocy, sprawny sprzęt gaśniczy, to wszystko ma na celu ochronę  zdrowia i życia pracownika w miejscu pracy.

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej Warszawa

szkolenia z pierwszej pomocy Warszawa

Umiejętność udzielania wsparcia osobom poszkodowanym przed przybyciem służb ratunkowych, można nabyć, biorąc udział w organizowanych przez nas specjalistycznych szkoleniach, prowadzonych m.in. przez doświadczonych ratowników. Pierwsza pomoc przedmedyczna ma kluczowe znaczenie nie tylko w pracy, ale i w wielu innych okolicznościach. Dzięki właściwie podjętym działaniom można zminimalizować szkody zdrowotne, gdy doszło do urazu lub wypadku oraz uratować życie, zanim dotrą specjaliści.

Proponujemy kompleksową ofertę dedykowaną pracownikom wszystkich grup zawodowych. Jeśli zajdzie taka potrzeba – część zajęć dopasowujemy do specyfiki danej branży i charakterystycznych dla niej zagrożeń.

Dzięki szkoleniom w naszej firmie w Warszawie można zdobyć niezbędną wiedzę oraz praktykę w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia innych ludzi będą Państwo wiedzieć, jak należy postępować.

 

Jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia?

Osoba ratująca zawsze powinna zadbać w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo własne, innych ratowników i ofiar. Konieczne jest:

  • zminimalizowanie zagrożeń takich jak np. pożar, porażenie prądem, ruch uliczny, zadymienie, zagrożenie wybuchem, agresja,
  • wyeliminowanie zakażeń się od poszkodowanej osoby (unikanie bezpośredniej styczności z jej krwią) – może ona być nosicielem np. wirusa HIV, HCV.

Dlatego ważne jest używanie rękawiczek lub specjalnej maseczki do resuscytacji.

 

Następnie ratownik powinien:

  • podejść do osoby wymagającej pierwszej pomocy przedmedycznej i ocenić jej stan, podejść do osoby wymagającej pierwszej pomocy przedmedycznej i ocenić jej stan,
  • sprawdzić, czy jest przytomna;
  • zadzwonić na pogotowie (numer 112 lub 999) i podać takie informacje jak: swoje dane, dokładne miejsce oraz rodzaj zdarzenia, opis poszkodowanego (podać liczbę osób wymagających wsparcia), jakie czynności ratunkowe zostały już podjęte i czy istnieją obecnie jakieś zagrożenia. Rozmowę zawsze kończy dyspozytor pogotowia;
  • udrożnić drogi oddechowe – czyli usunąć z jamy ustnej ewentualne ciała obce, odchylić głowę – jeśli poszkodowany jest nieprzytomny,
  • sprawdzić oddech – czy w ciągu około 10 sekund wystąpiły 2 wdechy.

 

Należy też skontrolować, czy ta osoba nie ma przy sobie niebezpiecznych przedmiotów. Jeżeli oddycha, wówczas – czekając na przybycie służb medycznych – kładzie się ją w pozycji bocznej bezpiecznej i co minutę sprawdzając oddech (co 30 minut odwraca na drugi bok). Gdy jednak nie oddycha, wówczas niezbędna jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

 

Wiedzę potrzebną do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przekazujemy m.in. na podstawie prezentacji multimedialnych. Wykorzystujemy fantomy szkoleniowe i przerabiamy różne symulowane scenariusze.

Zapraszamy na szkolenia!

Usługi BHP Jeannette Fudała

ZAPRASZAMY

Zadowolonych Klientów756
Odbytych szkoleń126
Tyś. zrobionych kilometrów1175
  • ZDROWIEZDROWIE
  • BEZPIECZEŃSTWOBEZPIECZEŃSTWO
  • POMOCPOMOC
  • ROZWAGAROZWAGA
  • CZŁOWIEKCZŁOWIEK
bhp
USŁUGI - KURSY - SZKOLENIA
  • Gdzie jesteśmy